17 vjecarja humb jeten pasi kishte bajamet e infektuara

0
602

Nje vajz 17 vjecare ka humbur jeten nga bajamet. E reja ishte disa dite me pushime dhe pasi eshte kthyer nga pushimet ka pasur probleme me bajamet kur ka pire dhe antibiotike.

Por simptomat e saj u perkqesuan dhe u dergua ne spirtal. Ajo u diagnostikua me limfohistiocitozë hemofagocitare, e njohur si HLH, e cila është një gjendje imunologjike kërcënuese për jetën që bën që trupi të reagojë në mënyrë të papërshtatshme por edhe pse mjeket u perpoqen per ta shpetuar ajo nuk mundi te jetoje dhe humbi jete.

Nena ka bere apel per te gjithe prinderin dhe te rrise ndergjgjesimin qe gjerat te mos i len pas dore.

Jemi te shokuar nga humbja e vajzes pasi ajo ishte nje femije shume i mire. Nuk e besuam se ajo do te na ikte nga semundja e bajameve u shpreh nena e saj. Shiko.news

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here