20 vjecari humb jeten pasi hengri nje pjate me makarona

0
2505

Një student belg humbi jeten 10 orë pasi hëngri mbetjet e makaronave që i kishte lënë jashtë në temperaturën e dhomës dhe e kishte ngrohur përsëri pesë ditë më vonë.

20-vjeçari hëngri pjesën e mbetur të makaronave para se të dilte për të luajtur sport me miqtë, por ai u kthye në shtëpi gjysmë ore më vonë i sëmurë dhe ne gjende te rende.

Ai kishte dhimbje koke, dhimbje barku dhe te vjella dhe diarre dhe pak minuta me vone i riu u gjet pa shenja jete.

Me pas ishin prinderit qe zbuluan te riun pasi ai nuk kishte ikur ne shkolle dhe mesuesit e kishin lajmeruar qe nuk ka ardhur.

Ndaj mjeku Dr Bernard ben thirrje qe te mos hani produkte me brum si makarona peta qe rrijne 2 dite jashte ne temperature ambienti pasi eshte rrezik helmimi. Nese ushqimi ka ere te rende nuk duhet ta hani. Shiko.news

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here