Autokolona ruse shperthen ne ajer nga tanku ukrainas

0
210

Një video tregon një tank ukrainas gjuan mbi një kolonë automjetesh të blinduara ruse, duke i ngritur ne ajer. Pasi armet e reja te ukraines jane shume te fuqishme.

Autokolona ruse gjendet ne befasi dhe shperthen e gjitha ne ajer.

Forcat ruse që atëherë janë larguar nga zona përreth Kievit dhe Ministria e Mbrojtjes e Mbretërisë së Bashkuar tha se ka të ngjarë të kenë nevojë të furnizohen përpara se të shkojnë në një tjetër ofensivë të madhe.

Vladimir Putin tani vlerësohet të ketë humbur 20,000 trupa në pushtimin e Ukrainës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here