Biden: “100 milion vaksina në 100 ditët e para të presidencës”

  0
  129

  Presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden ka vendosur një objektiv prej 100 milion vaksinash kundër Covid-19 në 100 ditët e tij të para të presidencës.

  Biden u kërkoi amerikanëve të “vishnin një maskë”. Shtetet e Bashkuara deri më tani kanë regjistruar më shumë se 15 milion raste të infeksionit dhe 285,000 humbje jetesh në lidhje me Covid-19, sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here