Tuesday, April 13, 2021
Mjeku Pëllumb Pipero është shprehur se karantinimi nuk është mënyra për të shpëtuar nga Covid-19, por që distancimi social e ul kurbën. Në një lidhje me Skype në emisionin “Zonë e lirë”, Pipero tha se vaksina është shpëtim dhe...
Familjarët e 19 vjeçares Rezarta Xibrraku kanë hedhur akuza të forta për familjen e Olsit duke theksuar se policia duhet të nxjerrë të vërtetën në shesh. Ndërkohë, vëllai i Rezartës nuk pranoi që familjarët e Olsit madje as...
Vajza e poetit të madh, Lasgush Poradeci, Marie Poradeci ka bere nje reagim te forte ndaj atyre qe sot cilesohen opinion berisit publike por pa bere specifikim me emra konkrete. E indinjuar nga integriteti i atyre që dalin nëpër ekrane...
Ditën e djeshme në Librazhd, kjo ngjarje ka tronditur të gjithë vendin. Detaje të reja janë zbuluar nga hel mimi i çiftit nga Librazhdi. Burime pranë vendngjarjes bëjnë me dije se dy të rinjtë e sapomartuar nuk janë vetëh elmuar. Informacionet bëjnë...
Italia është në një situatë shqetesuese nga koronavirusi Kujtojmë se deri më tani në Itali numri i të prekurve nga koronavirusi ka shkuar në 135. Lombardi dhe Veneto jane dy rajonet me te prekura. Autoritetet po mundohen të zbulojnë se ku...
Alketa Vejsiu realizoi ëndrrën e saj per te marr pjese ne Sanremo. Mirëpo prezantimi i saj është shoqëruar me disa kritika në mediat në vendin tonë. Një ndër to është edhe fakti që doli nga skenari duke...
Planeti yne mund të përballet me një mot mjaft të ftohtë me stuhi dëborë gjatë 30 viteve të ardhshëm, pasi pritet të hyje në “Mini-epokën e Akullnajave”, ka paralajmëruar një shkencëtar. Sipas “The sun” i ftohti do të...
Nga Kreshnik Osmani Sapo pashë në tv një reklamë rrënqethëse. Një rrjet supermarketesh të një oligarku shqiptar paraqet në reklame në tv se produktet e dyqaneve të tij me te cilat ushqehen shqiptarët dhe qe duhet ti blejne ne keto...
Kryeministri Edi Rama ka sqaruar një herë e mirë se është e pakuptueshme dhe e panevojshme të pezullohen pagesat e faturave të ujit dhe dritave në këtë periudhë, pasi kjo do ta conte në një gropë operatorin...
“Mos u mërzisni se ndihem shumë mirë! Mos qani për mua!”, janë fjalët e fundit që e sapomartuara Rezarta Xibrraku i tha familjarëve të saj në telefon një natë përpara se të ndahej nga jeta. E reja u gjet pothuajse pa...