Tuesday, April 13, 2021
Vera Grabocka nuk flet dhe ne të gjithë e dimë. Ose, më mirë, flet pak, flet rrallë. Por në ato pak raste, në ato të rrallat fjalë që thotë, vështirë të kalojë pa lajm. Plot 20 vjet që bashkëpunon me...
Një grua e cila ka ardhur nga Kina është dërguar në infektiv ku po i bëhet trajtim mjekësor. U dyshua se mund të ishte me koronavirus, por jo. Burime pranë spitalit QSUT thonë se i janë bërë testet për...
Tensioni vazhdon te mbetet i lartë mes Turqisë dhe Greqisë me rikthimin gjatë mëngjesit të sotëm në Zonën Ekskluzive Ekonomike të pretenduar nga grekët të anijes turke të kërkimit Oruç Reis. Ndërkohë, gazeta proqeveritare turke "Yeni Safak" ka patur në...
Me ardhjen e vitit të ri 2020, erdhen dhe temperaturat e ulëta në Shqipëri. Megjithatë dielli nuk ka munguar dhe ndoshta ai e bën situatën pak më të këndshme. Dhe në ditët në  vazhdim moti do të...
Nje infermiere ne Amerike ne qendren e kujdesit ne Uashington ka deklaruar se syte e kuq jane shenja e ‘vetme me e rendesishme’ qe nje pacient eshte prekur nga virusi Sipas Revistes “Mirror” tashme pas nje paralajmerimi zyrtar te shenjave...
Mjeku i njohur Tritan Kalo ka bere nje postim ne prfilin e tij ne facebook ku shprehet se ilaci eshte qendrimi ne shtepi, ja cfare shkruan tjeter ai: NUK është sakrificë…NUK është asnjë shkelje e të drejtave...
Foshnjeve të porsalindura në një spital në Tajlandë iu dhanë mburoja fytyrës për t'i mbrojtur ata nga kontraktimi aksidentalisht i koronavirusit të ri. Spitali Praram 9 i Bangkok tha që ata donuan pacientët e tyre të vegjël me maska për...
Shefi i laboratorit të Epidemiologjisë, Andi Koraqi ka dhënë së fundmi një intervistë për emisionin "Në fokus". Ai tha se situata nga Koronavirusi do të përkeqësohet ndjeshëm në dimër. Kjo për shkak të virozave të stinës. “Periudha e dimrit do...
Dorjan Greku ka rrefyer historinë e tij dhe momentet e tij të fundit me nënën dhe babain, të cilët humbën jetën nën rrënojat e një prej pallateve të shembura si pasojë e tërmetit në Thumanë, si dhe...
Gjermania ka nevojë punëtore ne te githe sektoret, ndaj qeveria po përshpejton procesin e ardhjes së ekspertëve të huaj. Në Bonn është hapur një shërbim i ri që do të koordinojë procesin e njohjes...