Dy lajme te mira ne nje dite/Rusia tërhoqi trupat nga Kievi, ja sa ra çmimi i naftës në treg

0
116

Dy lajme te mira ne nje dite e para qe Rusia terheq nje pjese te trupave nga Ukraina dhe lajmi i dyte eshte ulja e cmimit te naftes ne tregun global dhe kjo do te reflektohet dhe ne vendin tone.

Dita e sotm nafta ra me 6.4% në 99.25 dollarë për fuçi në tregtimin e fundit.

Kujtojmë se pas bisedimeve midis Rusisë dhe Ukrainës sot, zëvendësministri rus i Mbrojtjes, Alexander Fomin tha se Ministria ruse e Mbrojtjes ka vendosur të “zvogëlojë në mënyrë drastike armiqësitë” në Kiev dhe Chernigov.

Zyrtari rus tha se ndryshimet janë pjesë e një përpjekjeje për të “rritur besimin e ndërsjellë dhe krijimin e kushteve të nevojshme për negociata të mëtejshme”.

Presim qe kjo lufte te mbaroj dhe te kthehemi ne normalitet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here