Ekspertja ben deklaraten e forte. Do te vaksinohemi cdo vite me vaksinen antikovid njësoj si gripi

0
109

Ne Shangai te Kines eshte rikthyer serishte Kovidi por kjo nuk pritet te ndikoj ne vendet e tjera te botes.

Drejtuesja e Federatës së Mjekëve në Europë, Aurora Dollemberg eshte shprehur se:”Shifrat në Europë janë ende të larta. Por jemi optimist sepse shifrat janë në ulje. Tendencia e moralitetit është në rënie dhe pikërisht për këtë jemi optimistë”.

Mjekja shpjegon se, ne do jetojmë dhe bashkëjetojmë me virusin dhe çdo vit do të marrim një vaksinë për Covid-19, siç marrim për gripin.

Sipas saj, do të vijojë të mbahen maskat në ambiente të mbyllura për personat që kanë probleme shëndetësore.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here