Humb jeten ne gjume aktori i njohur ne moshen 67 vjecare

0
120

Ylli i “Goodfellas”, Ray Liotta ka humbur jeten ne në gjumë në Republikën Domenikane në moshën 67-vjeçare, ku po xhironte filmin e rradhes.

Aktori legjendar u nda nga jeta në ishullin e Karaibeve në gjysmë të rrugës së regjistrimit të filmit.

Nuk është ende e qartë se nga çfarë ndodhi me te, por ai ka lënë pas të fejuarën e tij Jacy Nittolon si dhe vajzën e tij Karsen.

HUmbja e papritur e Liotta-s tronditi fansat dhe familjaret e tij.

Por ai ishte ndoshta më i njohur për performancën e tij të jashtëzakonshme në filmin klasik të Martin Scorsese të vitit 1990 Goodfellas, ku luajti Henry Hill ndërsa Robert De Niro mori rolin e Jimmy Conway.

Ai gjithashtu u shfaq në The Many Saints of Newark, Marriage Story dhe No Sudden Move në vitet e fundit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here