I FUNDIT/ Atentat ndaj Presidentit Zelensky? Ja çfarë raportohet diten e sotme

0
174

Nje nga figurat me te fuqishme te luftes Rusi Ukraine presidenti i Ukraines i behet atentat.

Mesohet se diten e sotme Grupi Wagner, dyshohet se ka marrë pjesë në një plan të dyshuar për të vra presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky dhe zëvendëskryeministrin Denys Shmyhal.

Sipas një këshilltari të lartë të Ministrisë së Mbrojtjes së Kievit, Markian Lubkivskyi. , sipas CNN.

“Ata donin të sulmonin udhëheqjen ukrainase, presidentin dhe kryeministrin tonë”, tha Lubkivskyi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here