Ishin nisur per ne Shqiperi 2 avion bejn ulje urgjente nga moti me shi

0
121

Dy avionë të nisur drejt aeroportit “Nënë Tereza” në Rinas ka bërë ulje të detyruar në Itali.

Shkak është bërë moti i keq me rreshje të shumta shiu dhe era e fortë çka e ka bërë të pamundur uljen në pistën e Rinasit.

Një prej avionëve ishte nisur nga qyteti i Nisës në Francë, ndërsa tjetri nga Dortmundi në Gjermani.

Të dy avionët kanë devijuar fluturimin në ajër duke bërë ulje emergjente në Brindizi dhe Bari të Italisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here