Kjo eshte 18 vjecarja qe u be moll sherri mes dy te dashurve te saj

Një ngjarje u shënua në Maliq pak ditë më parë. 26-vjeçari Martin Çeço humbi jeten.

Për këtë ngjarje kanë dalë para ligjit si autorë të dyshuar të ngjarjes Blenti Angjo dhe dy kushërinjtë Valter e Edlir Mollaj.

Të rinjtë do të qëndrojnë në paraburgim deri në përfundim të hetimeve të gjykatës e cila do të vendosë për masën e sigurisë për veprën “Vra sje me paramendim e kryer në bashkëpunim”.

Ngjarja dyshohet se ka ndodhur për pasojë se njëri prej të dyshuarve për goditje, konkretisht Valter Mollaj dhe Martin Çeço kishin lidhje paralele me një vajzë me inicialet M.P dhe kjo i kishte rrëfyer të dashurit se fliste me Çeçon.

Ky ka qen shkaku ku dy te rinjte jane perleshur per shkak te 18 vjecares.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *