Lajm i mrekullueshem: 52 vjecarja, nene e dy femijeve shërohet nga kanceri i gjirit në fazën 4

0
202

Në të gjithë globin, kanceri i gjirit është kanceri më i zakonshëm tek gratë dhe renditet në vendin e pestë më vdekjeprurës.

Në Shtetet e Bashkuara, rreth 155,000 gra (dhe burra) jetojnë me kancer metastatik të gjirit, i njohur gjithashtu si kanceri i gjirit në fazën 4.

Ky lloj kanceri do të thotë që kanceri ka metastazuar ose përhapur në zona të tjera të trupit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here