Lajme te mira per motin. Ja se di do te jete kjo jave metereologet bejn parashikimin per 5 ditet e ardhshme

0
136

Java që pritet të hyjë do të karakterizohet nga qarkullimi i masave relativisht të paqendrueshme.Por teperaturat do te rriten.

Në zonat malore e kryesisht në juglindje të vendit do të ketë mot me zhvillime vranësirash që do të pasohen nga reshjet e shiut e shtrëngatat veçanërisht në mesditë e pasdite, bën me dije Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

Pjesa bregdetare parashikohet të ketë mot të kthjellët. Të enjten e të premten do të mbizotëjnë orët me diell.

Temperaturat do të pësojnë rritje kryesisht në mesditë.

Era do të fryjë e lehtë e mesatare në bregdet juglindje-veriperëndim pasuar me valëzim të forcës 2 dhe 3 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here