Metereologia tregon se kur do te largohen temperaturat e larta

Dita e premte ishte dita me e nxehte e kesaj vere ku temperaturat ishin nga 40 deri ne 42 grade celicius ne vendin tone. Por pritet qe ky rekord te thyhet serisht dhe mund te shkojne deri ne 44 grade.

Vala e te nxehtit pritet te shkoje deri ne ditet e fundit te muajit Korrik dhe me pas pritet nje renie e lehte e temperaturave.

Pritet nje renie e lehte e temperaturave ne fundjave por qe mund te rritet serisht gjate javes tjeter.

I nxehti afrikan ka pushtuar Shqiperine dhe duhet te evitoni daljen ne diell dhe pikun e vapes. Perdorni pije freskuese dhe sa me shume uje thone ekspertet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *