Moti merr kthesën e madhe në fillim të muajit prill, meteorologia Tanja Porja tregon surprizat që na presin

0
251

Me ardhjen e muajit prill rriten dhe temperaturat dhe pritet qe moti te kete me shume diell.

Meteorologia Tanja Porja thote se jane rritur temperaturat 2 grade dhe vetem ne vendet malore pritet mot me vranesira.

Temperaturat do te shkojne nga 19-20 gradë celcius dhe java e pare e prillit pritet me nje mot te ngroht.

Ndërsa fundjava, e shtuna dhe e diela mbetet kryesisht e kthjellët. Do të ketë vranësira të herë pas hershme por nuk do të ketë reshje në territor. Temperaturat vijojnë me një rritje të lehtë në mëngjes por mesdita nuk sjell ndryshime shumë të mëdha.

Përtej të hënës me pas do te kemi ndryshim të tablos. Dita e fundit e marsit dhe 2 ditët e para të prillit që do të sjellin reshje. Një nga këto 3 ditë do të sjell reshje të konsiderushme në vend.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here