Pas nje jete ne sherbim te njerezve. Ndahet nga jeta mjekja e njohur

0
5140

Ndahet nga jeta doktoresha e Maternitetit të Durrësit, Drita Bilali (Haxhialushi).

Pas shume vite pune dhe perkushtim ajo u nda nga kjo jete ne moshen 82 vjecare duke lënë pas një përvojë të gjatë në mjekësinë e obstetër – gjinekologjisë.

Përgjatë gjithë jetës profesionale, doktoresa me bluzën e bardhë të saj u bë pjesë jo vetëm e mjekëve profesionistë të qytetit tonë, por edhe e shumë viteve të mbushura me punë e sakrifica të panumërta.
Doktoresha e cila ka asistuar në sa e sa lindje dhe pritje të jetëve të reja, sot nuk është më mes nesh.
Duke u shprehur ngushëllimet e përzemërta familjarëve dhe kolegëve, urojmë që shpirti i saj të prehet në paqe!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here