Po pinin kafe, Rama u ofron punë në ndërtim të rinjve, por ja si ia kthejne ata (Video)

  Kryeministri Edi Rama ishte sot në Durrës, për të inspektuar nga afër punimet për rikonstruktimin e një pallati të dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit.

  Rama kërkoi sot që të gjendeshin punëtorë për rindërtimin. Ai kërkoi që të futeshin në punë punëtorët e bashkisë dhe t’u dyfishohej rroga, pasi nuk po gjenin punëtorë.

  Pasi doli nga pallati që po riparohej, Rama ka dalë në rrugë ku ka debatuar me disa të rinj që ishin në kafe.

  Rama: Po këta, ja urdhëro, s’ka punë dhe rrinë

  Një nga shoqëruesit: Kafet janë plot

  Debati mes tyre

  Rama: Hë mo cuna, mirë e?

  Djemtë: Mirë mo Edi, mirë

  Rama: S’keni punë e?

  Djemtë: Po pa punë

  Rama: Po hajt pra puno këtu, (i tregon pallatet që po riparohen)

  Njëri nga djemtë: Ca në ndërtim?

  Rama: Po ca do ti të punosh, do të punosh doganier?

  Djali: Po kam mbaruar shkollën unë

  Rama: A ke mbaruar shkollën ti, jurist.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *