Pronari i marketit shiste ushqime te skaduara i nderronte dhe etiketen

Nje market ne Korce shiste mallra te skaduar dhe mallra kundraband. 50 vjecari pronar i marketit eshte arrestuar.

50 vjecari shiste produkte te skaduara dhe pas verifikimit ai eshte perballur me specialistët e Seksionit për Krimin Ekonomik.

Edhe pse afati i skadencesh i kishte kaluar ushqimeve ai i shiste pa problem dhe i kishte nderruar dhe etiketat duke i falsifikuar.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *