Qytetarja ble vez ne supermarket po cuditet kur i hap ato

0
176

Ne shqiperi duhet te kesh kujdes nga ushqimet pasi ne to nuk ka ndonje kontroll te rregullt.

Po te shikosh ne markete apo dyqane gjen ushqime te skaduara. Ndaj duhet te jeni me te kujdesshem kur i bleni ato.

Keshtu ka ndodhur dhe me nje zonje diten e sotme ku ka blere veze. Pasi ka blere vezet me cmim 250 leke kokrra ajo ka shkuar ne shpi dhe ka filluar ti hap per ti konsumuar.

Por ajo cuditet kur shikon vezet e prishuara.

Ajo shprehet;

“Pershendetje JOQ! Ja pra vezet ne Tirane dhe cmimi 25 lek kokrra, postojeni ju lutem. Flm”

Tregohuni te kujdesshem kur blini ushqime.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here