Rritet nafta u rriten ushqimet/ Shqipëria ngrihet kundër rritjes së çmimeve! Ja ora dhe vendi ku do të nisë protesta e qytetarëve

Rritja e çmimeve duket se do të rikthejë një tjetër valë protestash në vendin tonë.

Njoftimi është bërë në rrjetet sociale dhe po shpërndahet në disa faqe që bëjnë thirrje për pjesëmarrje.

Në njoftim thuhet se protesta do të mbahet pasditen e të mërkurës në orën 18:00.

Pikënisja e protestës, thuhet Në njoftim, do të jetë sheshi “Skënderbej” ndërkohë më pas qytetarët pritet të marshojnë drejt kryeministrisë.

“S’mban më ujë pilafi. Protestë kundër rritjes së çmimeve”, thuhet në njoftimin e shpërndarë në rrjet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *