Shenohet fëmija i parë i prekur në Itali nga koronavirusi (Detaje)

  0
  100

  Në Itali ditën e sotme është shënuar edhe rasti më i fundit i të infektuarit nga Koronavirusi, dhe bëhet fjalë për një fëmijë 4-vjeçare.

  Një vend shumë afër shp ërthimi së virusit, në Lombardi.

  ë Itali ditën e sotme është shënuar edhe rasti më i fundit i të infektuarit nga Koronavirusi, dhe bëhet fjalë për një fëmijë 4-vjeçare.

  E mitura 4-vjeçare që është prekur nga virusi vd ekjeprurës është nga zona e Castiglione d’Adda. Një vend shumë afër shpë rthimi së virusit, në Lombardi.

  Lajmi është bërë i ditur ditën e sotme nga këshilltari për Mirëqënien i Lombardisë, Gulio Gallera. Sipas mediave të huaja e mitura katër vjeçare mund të ketë marrë infeksionin në spitalin në Codogno,ku në të njëjtën kohë ka qenë i shtruar edhe 38-vjeçari që u regjistrua si “pacienti 1”, ka shkruar Corriere.

  4-vjeçarja tashmë po mbahet e izoluar në shtëpinë e saj në fshatin Bassa të Italisë, por sipas ekspertëve do të jetë më e lehtë që imuniteti i saj ta përballojë dhe të shërohet shpejt nga koronavirusi sepse deri më tani në rastet e viktimat kanë qenë vetëm grupmosha të vjetëra.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here