Shërbimi Ushtarak lëshon paralajmërimin per te nxehtin afrikan. Ja sa do shkojne temeperaturat

0
229

Për javën që presim përpara vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Por në ndryshim me ditët që kemi kaluar deri më tani; në fund të javës që presim përpara parashikohet që vendi ynë të preket nga vala e të nxehtit afrikan dhe temperatura shumë të larta.Dhe temperaturat te shkojne mbi 38 grade.

Në këtë mënyrë (ashtu siç u kuptua edhe më lartë) moti për të gjitha ditët e kësaj jave parashikohet i kthjellët por nuk do të mungojnë alternimet e vranësirave kryesisht në relievet malore në lindje dhe jug, raporton Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

Këto vranësira në orët e nxehta të ditës do të shoqërohen me reshje shiu të izoluara por në formën e shtrëngatave dhe stuhive afatshkurtra.

Era përgjatë këtyre ditëve do të fryjë me drejtim kryesor nga kuadrati i veriut por e lehtë dhe përgjatë bregdetit e zonat luginore deri mesatare.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here