“Të nisë urgjent”/ Rama reagon ashper: Kjo që ka ndodhur është turp…

0
170

Edi Rama ka reaguar diten e sotme në mënyrë urgjente për atë çfarë ndodhi në Bucha të Ukrainës dhe pse po ndodhn keto ngajrje te turpshme atje.

Rama thotë se duhet të bëhet një hetim të pavarur për kr1me të tilla të kryer nga ushtria ruse të cilët ditën e sotme vranë të paktën 20 civilë në mes të rrugës duke shkaktuar gjenocid ndaj popullsisë.

Ja se si shprehet Edi Rama:“Imazhet e tmerrshme të civilëve të vrarë në Bucha Massacre, Ukrainë, nga ushtria ruse janë tronditëse. Duhet bërë gjithçka për një hetim të pavarur të krimeve të tilla të tmerrshme. Asgjë nuk mund të justifikojë një mizori të tillë. Sa dhimbje dhe sa turp”.

Kjo lufte duhet te ndalet se keshtu po perhap shume probleme ne te gjithe boten

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here