Tentoi të korruptonte policin në kufi me 20 euro, 37-vjeçari e peson keq

Një 37-vjeçar është arrestuar në flagrancë këtë të mërkurë në Pikën e Kalimit Kufitar në Kapshticë.

Shtetasi M.L, i cili po kthehej nga Greqia, i ka ofruar 20 euro punonjësit të Policisë Kufitare në momentin që i ka dhënë pasaportën.

Ai ka kërkuar përshpejtimin dhe shmangien e prodecurave të kontrollit për kalimin drejt Shqipërisë, për shkak se kishte kaluar kufirin në mënyrë të paligjshme drejt Greqisë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprime të mëtejshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *