Toka nuk gjen qetesi nga termetet. Ja ku ishte epiqendra diten e sotme

Toka nuk gjen qetesi nga termetet. Kete muaj temret ka pasur ne Peru me nje magnitude te larte po ashtu dhe ne Indonesi po ashtu dhe ne Evrope. Ndersa diten e sotme nje termet me një magnitudë 4.1 të shkallës rihter është regjistruar në Gjirin e San Franciskos/SHBA

Tërmeti është shënuar disa milje në veriperëndim të Bay Point, Kaliforni, rreth 21 milje në verilindje të Brekleley, ndërsa thellësia e saj ishte 12 milje.

Më shumë se 4,000 njerëz raportuan se e ndjenë tërmetin që nga ora 7:30 e mëngjesit.

Raportet në përgjithësi tregonin intensitet të lehtë ose të dobët të lëkundjeve!

Fatmiresisht cdo gje ka shkuar mire. Pa probleme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *