Si t’i mbani lulet të freskëta sa më gjatë?

Të marrësh lule si dhuratë është gjithmonë një kënaqësi. Por fatkeqësisht, lulet e freskëta në buqetë nuk qëndrojnë për kohë të gjatë, në fakt, ato e humbasin bukurinë e tyre vetëm pas disa ditëve. Por ne kemi disa këshilla shumë të vlefshme që do t’iu ndihmojnë që t’i mbani lulet tuaja të freskëta sa më…

Read More

Klodiana Lala tregon se si e organizoi Naimi vrasjen e Liridones

Në emisionin “Në Shënjestër”, i gazetares Klodiana Lala zbardhen detaje të reja nga vrasja e 30-vjeçares Lirdona Ademaj, ku autori kryesor i dyshuar është bashkëshorti i saj, Naim Murseli. Gazetarja Lala ka arritur të intervistonte disa nga pjesëtarët e familje Ademaj, më konkretisht Hajdar Ademaj (babai), Leonard Ademaj (vëllai) dhe kushëririn e viktimës, Sadri Ademaj….

Read More

Mjekët: Largojini salsiçet nga fëmijët tuaj menjëherë

Natyrisht se çdo fëmijë e do këtë lloj ushqimi, mirëpo nuk duhet neglizhuar fakti se në vete ka përbërës të cilat mund të jenë jo të shëndetshme për fëmijën tuaj. Mjekët janë duke u përpjekur t’i paralajmërojnë prindërit përreth dëmeve që sjell ky ushqim. Një studim i ri tregon se fëmijët që hanë më shumë…

Read More