13 vjecarja mbeti shtatezene dhe tregon se si me perbuznin te gjithe

Nje nene e re tregon se si ishte jeta e saj kur zbuloi shtatezanine ne moshen 13 vjecare dhe para saj ajo i gjykonte vete nenat adoleshente.

Madi Lambert ka lindur vajzen e saj Everli kur ishte 14 vjec.

Deri ne ate kohe vete Madi ka treguar se si i gjykonte ajo vajzat e reja qe ishin bere nena ne adoleshence.

Ne moshen 20 vjecare me vajzen 5 vjec tha se shtatezania e adoleshenteve nuk eshte dicka per te cilen duhet te percmohen dhe te gjykohen nga te tjeret.

Para se te lindte vajzen ajo nuk ishte e vetedijshme se sa e veshtire eshte te rrisesh nje femije e aq me teper te jesh nje prind i ri me nje jete te mbushur plot sfida dhe problematika.

Ne shkolle ajo kujton se e tallnin te gjitha moshataret qe madje e imitonin barkun e saj me tollumbacet poshte bluzeve.

Ndersa e bija Everli eshte shume e pjekur per moshen e saj.

Kur vajza ishte 4 muajshe nena e re bashke me vajzen kane fituar 1.8 milion abonente ne youtube dhe i investuan te ardhurat ne jeten e tyre.

Pasi vajza u be 10 muajshe edhe babai Isac u be pjese e jetes se tyre.

Madi tregon:
“Shumë njerëz supozojnë se unë jam një nënë e keqe. Por unë kam të njëjtën aftësi për t’u prindëruar si çdokush në këtë botë.
Një nënë e mirë është ajo që heq dorë nga gjithçka për fëmijën e tij.
Unë lashë gjithë fëmijërinë time dhe vazhdoj bëj gjithçka për atë vajzë të vogël. Ajo është e gjithë bota ime.”

Madi ka tani nje diplome universiteti dhe ka endrra per tu bere nje doktoreshe pervec karrieres si influencer.

Cili eshte mendimi juaj. Lini komentin tuaj me poshte

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *