Thursday, June 24, 2021
Pas reagimeve të shumta në rrjetet sociale e jo vetëm, për videon e foton e disa prej minutave të tij duke ngrenë në një prej restoranteve më të shtrenjta në botë, ka reaguar Edi Rama. Nje komentues i ka shkruar...
Alarm i kuq në pjesën më të madhe të Spanjës për shkak të stuhisë së borës Filomena, e cila ka paralizuar vendin.  Në Madrid, një prej zonave më të prekura, shtresa e borës pritet të arrijë në 20 centimetra...
Ka shumë persona qe here pas here udhëtojnë jashtë shtetit. Vitin që lamë pas, për shkak të situatës Covid, shumë njerëz kudo në botë nuk mundën për shkak të pandemisë. Edhe shqiptarët kaluan një vit të vështirë. Pati dhe nga ata...
Shefja e Survejancës pranë ISHP-së, Eugena Tomini tregoi se kemi një tendencë në rritje të rasteve pozitive ne vend dhe Shqipëria aktualisht  është larg imunitetit të tufës përballë pandemisë së koronavirusit. Ditët e fundit është vënë re një tendencë në...
Një gropë e madhe ka shkaktuar panik te qytetarët në Napoli të Italisë. Sikundër mund të shikoni edhe në foto, gropa gjigante është hapur në parkimin e një spitali në jug të vendit. Kjo ka detyruar autoritetet që të largojnë nga...
Ish-kryebashkiaku demokrat i Kamzës, Xhelal Mziu, ngre alarmin dhe thotë se diga e liqenit të Paskuqanit mund të shembet, nisur nga situata e krijuar ditët e fundit për shkak të reshjeve të shumta në gjithë vendin. Mziu thotë se diga...
Nga Ajgena Korbi Pavarësisht se jeni në moshë të re nëse humbni vigjilencën apo neglizhoni koronavirusi jo vetëm mund t’ju prekë, por mund t’ju shkaktojë dëme të rënda shëndetësore. Mjeku pneumolog, Adrian Jorgji tregon se ka diagnostikuar me pneumoni në të...
Komiteti Teknik i Ekspertëve doli sot në një konferencë për shtyp, për të bërë një pasqyrë të situatës së pandemisë, në vendin tonë, në dy javët e fundit. Mira Rakacolli, shefja e Komitetit, theksoi se, “situata ka qenë e qëndrueshme...
Një 30-vjeçar në Greqi teksa u hodh në ujë duke tentuar të kapë kryqin eshte pla gosur ne koke. Ngjarja ndodhi mesditën e sotme në Amarynthos, ku besimtarët ortodoksë festuan ditën e Ujit të Bekuar, e njohur ndryshe edhe...
5 ditë nga zhdukja e tyre, janë gjetur dy vajzat e m itura që u larguan nga shtëpitë e tyre në Tiranë në orët e para të mëngjesit të datës 1 janar. Policia njofton se vajzat janë në gjendje të...