23 vjecari martohet me 77 vjecaren dhe feston 6 vjetorin e marteses. E gjith bota na ka zili

Unë jam 23 vjeç dhe festoj 6 vjet me gruan time, 77 vjeçe – 2 javë pa martese na thanë se do të dështonim, por ne jemi të lumtur bashkë

AMELDA dhe Gary u martuan në vitin 2015, dy javë pas takimit të parë në funeralin e djalit të saj Robert.
Në atë kohë Gary ishte 17 vjeç dhe ai sapo ishte ndarë me një 77-vjeçare ndersa Almeda ishte 71, por tani ata bashkë po festojnë gjashtë vjet së bashku. Që atëherë, ata filluan të takoheshin çdo natë dhe morën bekimin e shumicës së miqve dhe familjes, duke përfshirë nënën e Gary, Tammy, atëherë 48 vjeç, dhe gjyshen e tij Carolyn, atëherë 71 vjeç.

Tani, në përvjetorin e çiftit, Gary ndau një video në llogarinë e tyre në TikTok, duke treguar një foto të çiftit të dashur çdo vit që kur u takuan.

Ai e ka mbishkrimin e videos: “Shumë vite të tjera të mrekullueshme që do të vijnë”.
Gary tha: “Almeda është aq e re në zemër, saqë mosha nuk na shqetëson kurrë, nuk mendojmë kurrë për të. ”

Almeda tregoi se si kishte qenë e martuar më parë, për 43 vjet nuk kishte shumë të puthura dhe të përqafuara… asnjë romancë – por pranoi se Gary ishte “shpirti i tij binjak”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *