24 vjecarja mbetet shtatzen ne menyre artificiale pasi jam e zhgenjyer nga burrat

Bailey Ennis, 24, nga Londra e Jugut, vendosi të shkonte vetëm dhe të kishte një fëmijë nëpërmjet një donatori sperme, sepse ajo ishte e dëshpëruar të bëhej nënë dhe nuk kishte dëshirë të ishte në një lidhje më me meshkujt.

Ajo mbeti shtatzënë në tetor 2021 dhe mirëpriti një djalë të vogël, të quajtur Lorenzo, më 2 korrik. Tani Bailey po mësohet me jetën si një nënë beqare dhe thotë se ‘nuk mund të ishte më e lumtur’ me vendimin e saj për të shkuar e vetme.

Bailey tha: “Të kesh një fëmijë vetëm është gjëja më e mirë që kam bërë ndonjëherë. Të jesh nënë është e mrekullueshme dhe jam shumë e lumtur që vendosa të shkoj vetëm.

Bailey tha se nuk ishte gati të ishte në një lidhje, por kishte dashur gjithmonë të bëhej nënë dhe kur të jetë gati ajo do të takohet përsëri me donatorin për t’i dhënë Lorenzos vëllezërit e motrat.

“Ai ishte i mrekullueshëm sapo e pashë. Ai ka hundën time, ka sy të mëdhenj si të mitë dhe flokët e mi kafe”, tha Bailey. “Ai buzëqesh kur kalon erën, është vërtet e lezetshme.

‘Unë i jap dhuruesit përditësime. Lorenzo do të dijë për donatorin dhe do të jetë në gjendje ta takojë atë nëse dëshiron, në çdo moment të jetës së tij. Ai patjetër do të ketë vëllezër e motra kur unë të jem gati. Jam shumë rehat dhe e lumtur që jam nënë beqare’.Shiko.news

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *