4 vellezerit humbin jeten pasi catia shembet ne dhomen e gjumit

Argjentine- Katër femije humben jeten pasi çatia u shemb në dhomën e gjumit ku ata flinin.

Santino Hardoy, 10 vjeç, Lorenzo del Rio, binjakët gjashtë dhe katër vjeç Benicio dhe Noah Nisi humben jeten ne oret e para te mengjesit.

Ata jetonin me qera dhe pronari i shtepis kishte ber disa rregullime para se familja te vendosesh aty.Pronari i shtepis kishte vendosur materiale ndertimi ne cati dhe pesha e tyre ishte me shume se 5 ton. Dhe kjo bere qe catia te shembej ne oret e para te mengjesit.

Nena 37 vjecare ndihet shume keq nga kjo ngjarje dhe eshte ne ditet me te veshtira te jetes se saj.

Ndersa pronari i shtepis eshte arrestuar dhe pritet te marr ndeshikim per vepren qe ndodhi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *