‘Nisesh në punë dhe kthehesh i pajetë’

  Indrit Çelaj ndërroi jetë mëngjesin e ditës së sotme si pasojë e një plu mbi të marrë në kokë teksa po instalonte një kondicioner në vilën e familjes Kusi në zonën e Myslym Shyrit në Tiranë.

  Babai i tij, Batjari me dhi mbje është shprehur se nëse do të fuqi nuk dija se ç’mund të bëja.

  “Kjo që më ndodhi mua mos i ndodhtë asnjërit . Kjo është fatk eqësi e madhe në Shqipëri. Ti nisesh në punë dhe kthehesh i vd ekur është fatkeqësi. E kam marrë vesh nga gazetat . Cuni është vr arë ne 11 paradite unë e mora vesh në orën 7 në darkë se i kishin marrë edhe dokumentat. Cunin e kishte marrë pol icia. Djali ishte në punë , punonte me kondicionerë se ka mbaruar edhe elektriken. Montonte kondicionerët. Asnjë kon flikt nuk ka pasur djali , ka qenë i kulturuar dhe i sjellshëm. Rrallë gjen djalë si ai , nuk dinte të ofe ndonte ishte i matur. Ma morën djalin në moshë të re. Në fillim të shtatorit do bënim bufenë. Kur vajta në spital vetëm kam mbajtur veten . Sikur të kisha fuqi nuk dija se ca mund të bëja. Ku do kërkoj drejtësi, kush ma zgjidh mua…” ka thënë babai i Indrit Çelaj.

  Si ndodhi ngjarja:

  26 vjeçari, Indrit Çelaj bashkë me kolegun e tij shtetasin Lorenc Veliaj kishin shkuar për të instaluar një kondicioner në vilën 3 katëshe të familjes Kusi.

  Teksa ende po punonin për kondicionerin i cili po rridhte ujë, dy djemtë e familjes Kusi, Griseldo Kusi 31 vjeç dhe Albano Kusi 28 vjeç kanë qël luar me ar më zja rri pis toletë në kokë.

  Dy vëllezërit kërkuan prej kolegut të Çelajt të merrte përsipër ngjarjen, duke dalë me “duar të lara” nga kri mi. Por sipas njoftimit të policisë, janë pikërisht ata që qël luan me plu mb kokës 26 vjeçarin.

  Indrit Çelaj nuk mundi ti mbije tonte pla gëve dhe ndërroi jetë mëngjesin e ditës së sotme në Spitalin e Tra umës në Tiranë.

  Ndërkohë policia ka arr estuar babain e dy vëllezërve, shtetasin Bujar Kusi, i cili është dhe pronar i vilës ku ndodhi ngjarja.

  Gjithashtu janë arr estuar dhe shtetasi Ali (Edmond) Sula, Ferdinant Bakalli dhe Luan Çaka për veprat penale “Moskall ëzimi i kri mit” dhe “Veprime që pengojnë zbulimin e së vertetës”, pasi dyshohet se kanë qenë prezent ne momentin që ka ndodhur ngjarja dhe nuk kanë njoftuar organet kopetente sipas detyrimit ligjor.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *