Alfred Cako ben deklaraten e forte dhe tregon se kush do jete presidenti i ri i Shqiperis

Teoricieni Alfred Cako i ftuar ditën e sotme në “E diell” ka treguar se cili do të jetë Presidenti i ardhshëm i Republikës së Shqipërisë.

Cako parashikon se vendin e presidentit actual Ilir Meta pritet ta zërë Mimi Kodheli.

“Mimi Kodheli mund të jetë presidente e ardhshme. Ky është një skenar. Nuk po themi emrin e kryeministrit. Mund të jetë një njeri që vjen nga e djathta reale shqiptare”, deklaroi ndër të tjera Cako./Gazeta Shqip

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *