Alfred Cako ben deklaraten e forte per Berishen dhe cfare do ndodh

0
200

Konspiracionisti Alfred Cako, ka shpërthyer ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha.

I ftuar në një studio televizive, Cako tha se Berisha po lufton për interesat e veta.

Ai paralajmëron kaos në Shqipëri nëse vjen Berisha në pushtet.

“Nëse këtu do ishte Sali Berisha kryeministër në vend te Ramës, në periudhën e pandemisë vendi do kishte patur një diktaturë edhe më të madhe. Arsyeja pse po lufton me Sorosin është se ai kërkon që Partinë Demokratike ta përdorë si minë me sahat që ai e mban në dorë duke kërcënuar se o do t’ju shpërthej të gjithëve, ose mos më ngacmoni. Sali Berisha po kërkon që të vijë në pushtet për të shkaktuar një kaos edhe më të madhe për Shqipërinë. Deklaratat e tij që po bën kundër Ramës tregojnë që ai po lufton për interesat e veta”, tha Cako.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here