Ataku kardiak i merr jetën futbollistit të njohur, së shpejti do të bëhej baba

HUmb jetën në moshën 27-vjeçare futbollistit Dimitri Roveri, i cili aktivizohej me skuadrën e Kuingentoles gjatë ndeshjes ndaj Kazalpoljos.

27-vjeçari nuk ia doli dot mbanë dhe ka ndërruar jetë menjëherë sapo kishte mbërritur në spitalin “San Raffaele” të Milanos.

Roveri, i cili ishte dhe kapiten i skuadrës së Kuingentoles u rrëzua në tokë dhe nuk rifitoi kurrë vetëdijen.

Ai jetonte në Kuingentole dhe ishte i fejuar. Javën e kaluar ai njoftoi se do të bëhej baba në muajin shtator.

27-vjeçari gjithashtu punonte si kopshtar dhe pastrues në një shtëpi të moshuarish në Mantova. Lajm i trishtë ky për gjithë futbollin italian.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *