Saturday, May 21, 2022


HomeBabai i Xhesikës me lot në sy: "Ç'më duhet shtëpia tani, më...
Array

Babai i Xhesikës me lot në sy: “Ç’më duhet shtëpia tani, më iku fëmijë..”Ishte në shtëpi kur mori lajmin se zemra e vajzës së tij të vogël ndali sot në mesditë

“Isha i pafat! Me lot në sy i ati tregon se Xhesika nuk mundi të mbi jetonte. 

“Nesër do ti jepet lamtumira në kombinat. Banesa ka marrë fund, por çfarë më duhet shtëpia tani më iku fëmijë” thotë ai me lot në sy në një intervistë për gazetaren e Ora News, Keti Banushi.

Nga tërmeti është lën duar dhe bashkëshortja e tij dhe vajza e madhe.

Xhesika Biqiku për shkak të lëkundjeve të forta u go dit nga një tra duke i shkaktuar pasoja të rënda.

E reja u dërgua menjëherë në urgjencën e spitalit, por prej go d itjes së rëndë ra në koma.  Babai i së resë apeloi përmes Ora News që vajza të mjekohej në Itali, por mjekët nuk dhanë garanci. 

Mesditën e së shtunës, 30 nentor, ministria e Shëndetësisë dha lajmin e hidhur, 20 vjeçarja nuk do të jetë më mes nesh.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments