Ndahet nga jeta ne moshen 59 vjecare infermierja e pediatrisë në QSUT

Eshte ndare nga jeta diten e sotme infermierja e pediatrisë në QSUT, Liljana Veliaj, në moshën 59-vjeçare. Njoftimi i Qendrës Spitalore “Nënë Tereza”: Infermierja e Pediatrisë, Liljana Veliaj, është ndarë nga jeta papritur si pasojë e një arresti kardiak në 08.07.2024 në moshën 59-vjeçare. Lili, ishte shumë korrekte dhe puna për të ishte pasioni më…

Read More

Hithra, ja pse është një kurë për shumë sëmundje

Prania e manganit në hithër lehtëson senilitetin dhe largon harresën. Përdorimi i tij i përditshëm është një preventivë e duhur e anemisë, dhe përveç kësaj gjithkush ka nevojë për praninë e kalciumit në ushqimin e përditshëm. Hithi është një barishte medicinale që ndihmon në shumë sëmundje dhe rekomandohet veçanërisht për njerëzit me sëmundje të veshkave…

Read More

Bëri operim bajamet. Vajza 3-vjecare humb jetën

Një nënë e pikëlluar kërkon përgjigje pasi vajza saj tre vjeçare ndërroi jetë disa ditë pas një operacioni për heqjen e bajameve. Alia kishte ndërhyrjen por disa orë më vonë u dërgua me urgjencë në departamentin e urgjencës të Spitalit të Fëmijëve, pasi vogëlushja kishte ethe dhe simptoma të ngjashme me gripin. Gjendja e saj…

Read More