Tuesday, April 13, 2021
Një punonjëse e shëndetësise në Portugali ka ndërruar jetë dy ditë pasi mori vaksinën e “Pfizer” ndaj koronavirusit. Sonia Acevedo ishte 41 vjeç. Ajo ndërroi jetë në mënyrë të papritur në shtëpi natën e Vitit të Ri, 48 orë pasi...
Bashkëshorti i një prej çifteve të para me sindromën Down të martuara në Mbretërinë e  Bashkuar  nuk është më. Ai vdiq për shkak të koronavirusit. Tommy Pilling, 62 vjeç, nga Southend-on-Sea, Essex, i cili ishte trajtuar në tre spitale të ndryshme...
Mbarimi i festave të fundvitit rikthen masat e tjera kufizuese për të frenuar përhapjen e koronavirusit. Nga 5 janari, lëvizjet e qytetarëve, aktivitetet e ndryshme dhe bizneset do të mbyllen 2 orë më vonë se në periudhën gjatë festave.  Kopshtet...
Diten e sotme Ministrja e Arsimit Evis Kushi, njoftoi lajmin e mirë për mësuesit, të cilët sipas saj, duke nisur nga ky vit, do të përfitojnë rritjen e rrogës së tyre me 15%. Kushi e ka bërë të ditur lajmin...
Një tërmet me magnitudë 6.3  i shkallës Richter ka tronditur Kroacinë vetëm pak minuta më parë. Epiqendra e tij u raportua 9 km nga Sisak dhe 46 km nga Zagreb. Lëkundjet ishin në thellësi 10 kilometër dhe ka shkaktuar lëkundje...
Një 75-vjeçar nderroi jete në Izrael nga një sulm në zemër pasi iu dha vaksina Cfid e Pfizer. Kjo u njoftua nga Ministria e Shëndetësisë e Shtetit Hebre, duke specifikuar se personi i moshuar vuante nga zemra dhe sëmundjet...
Fotografia që Arjoni i “Përputhen” publikoi në shtrat me Anën, ka bërë xhiron e rrjetit ditët e fundit. Në lidhje me këtë foto, të dy kanë dhënë versionet e tyre, por edhe konkurrentët e tjerë e kanë komentuar si...
Mbi 650 mijë pensionistë do të përfitojnë bonusin prej 5 mijë lekësh në fund të këtij viti. Këtë gje e ka konfirmuar vetë kreu i qeveriseEdi Rama sipas të cilit qeveria do të vërë në dispozicion 34 milionë dollarë për...
Një debat i ashpër ka lindur në studion e “Për’Puthen” mes Arjan Konomit dhe Anës, teksa kjo e fundit ndodhej në një lidhje në Skype për të folur rreth videos së fundit, të publikuar nga Arjoni. Ana i tha Arjanit...
Të identifikuar si personat më problematikë në protestat e zhvilluara ditët e fundit, policia sonte ka dalë me një tjetër strategji, duke shoqëruar të mit urit. Ora News përmes gazetarit Isa Myzyraj ka siguruar videon kur një prej tyre shoqërohet...