Ciljeta përlotet duke folur për babanë e ndjerë/ Jam e lumtur që arrita ta bëj gjysh…

  Disa muaj më parë, Çiljeta Xhilaga humbi të atin pas një be teje të gjatë me koronavirusin. Lajmin e trishtë e konfirmoi vetë këngëtarja me anë të një postimi në Instagram, kur për herë të parë na zbuloi edhe disa foto të rralla nga fëmijëria. Sot, këngëtarja ka qenë e ftuar në “E diell”, ku ka folur edhe për të atin e ndjerë, të cilin tha se e kujton në çdo moment.

  “Unë atë e kujtoj çdo herë, sa herë që hap telefonin shoh fotot e tij dhe më merr malli. Babai ka qenë një burrë shumë fisnik dhe një shtysë shumë e madhe, që në vogëli, duke qenë edhe unë vajzë e vetme”, tha ajo, që tregoi se si konstrukt i ngjan të atit, ndërsa në tipare të ëmës.

  Çiljeta tregon se gjëja që e bën më të lumtur, është që ajo arriti ta bënte gjysh.

  “Babai im u martua vonë, kur ishte 48 vjeç dhe nuk arriti dot ta bënte gjysh babin e tij, ndërsa unë e bëra”, tha këngëtarja e prekur.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *