E adoptuan 7 vite me pare. I riu vret vret familjen qe e mbajten me buke

SHBA- Nje ngjarje e rende ka ndodhur ne SHBA ku mesohet se nje i ri nga Ukraina ka vrar familjen amerikane e cila e adoptoi kur ishte i ri.

Dima Tower , i cili kishte humbur nënën e tij kur ishte i vogël dhe ishte braktisur nga babai i tij i alkoolizuar, u arratis nga autoritetet e policisë me makinën e blerë për të nga prindërit e tij birësues dhe u fsheh për rreth tetë orë në një pyll të vogël, derisa u arrestua.

Sipas New York Post, policia në North Falk, Florida mori një telefonatë në mesnatën e së premtes së kaluar nga një fqinj i çiftit që kishte dëgjuar britmat e një gruaje për ndihmë jashtë shtëpisë së saj. Kur më në fund hapi derën për të parë se çfarë po ndodhte, gjeti vetëm disa pika gjaku në tokë dhe njoftoi autoritetet.

Me të mbërritur në shtëpinë e çiftit, oficerët panë të dyshuarin duke mbyllur bagazhin e makinës së tij dhe e urdhëruan atë të qëndronte pa lëvizur. Ai i shpërfilli udhëzimet e tyre, hipi në makinë dhe u largua me shpejtësi. Pasi arriti t’i shpëtonte policisë, ai braktisi mjetin dhe u fsheh në një pyll, derisa autoritetet e zbuluan rreth orës 8 të mëngjesit të së shtunës.

E rëndë ishte ajo që dëshmoi policia brenda shtëpisë së çiftit, i cili dyshohet se e kishte rrethuar me dashuri të riun që në moshën 14-vjeçare. Robbie dhe Jennifer Toëer ishin të vdekur në dhomën e tyre me gjak, trupat e tyre të pozicionuar në mënyrë që kokat e tyre të prekeshin.

“Ata të dy ishin njerëz shumë të mirë, të dashur. Nuk ka kuptim ajo që ndodhi, askush nga ne nuk mund ta kuptojë këtë urrejtje. Ata ishin të vetmit njerëz në jetën e djalit që u përpoqën ta ndihmonin. Ata e trajtojnë atë sikur të ishte djali i tyre biologjik”, tha ëarren Raines, xhaxhai i Robbie Tower, për New York Post.

Çifti, në pamundësi për të pasur fëmijë, adoptoi Dimën në moshën 14-vjeçare nga një jetimore në Ukrainë. “Trupi i tij ishte plot mavijosje kur jetonte në jetimore. E nxirrnin për të ngrënë dhe hante gjashtë dong të nxehtë se nuk ushqehej sa duhet. Këto jetimore janë si burgjet e fëmijëve”, tha i moshuari për gazetën.

Autoritetet po vazhdojnë të hetojnë motivin e sulmit të furishëm vrasës, i cili besohet të ketë zgjatur disa minuta pasi e gjithë shtëpia ishte e mbuluar me pellgje gjaku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *