E kujtoni Lolën te njerëz dhe fate? Ja sa shumë ka ndryshuar dhe ja ku jeton tani

“Njerëz dhe fate” është një nga telenovela e parë shqiptare që la “mb ërthyer” pas ekranit shumë shqiptarë me 20 seritë e realizuara ne vitet 2000 që u pëlqye shumë.

E mbani mend Lolen e “Njerëz dhe fate”? Ja sa ka ndryshuar sot

Shumë personazhe bënë për vete zemrat e shumë shqiptarëve, me rolet e tyre duke pasqyruar realitetin e vërtetë të asaj kohe që ishte shumë u kujdesshëm.Një nga personazhet që la gjurmë në atë telenovelë ishte edhe Lola që luhej nga aktorja Valbona Imami.

Lola ishte vajza e madhe e familjes shqiptare me shumë probleme që trajtonte telefilmi shqiptar.Që nga ajo kohë “Lola” nuk ka qenë aktive në ekranin shqiptar, ndërsa me vitet ajo ka ndryshuar shumë. Këtë mund ta shihni në fotot e publikuara.

E mbani mend Lolen e “Njerëz dhe fate”? Ja sa ka ndryshuar sotDisa kohe me pare u be me dije se Valbona jetonte mes Amerikes dhe Nigerise, pasi bashkeshorti i saj amerikan, Evan Scott Thomas ishte me mision ne Abuja.Por aktorja eshte shume e terhequr jo vetem nga ekrani, por edhe nga rrjetet sociale. Edhe pse vitet kane kaluar, ajo serish duket ne forme te mire dhe mjaft e mbajtur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *