E kundërshtoi familja se donte të ikte në emigrim, 16-vjeçari nga Fieri i jep fund

  Një 16 vjeçar nga Fieri i ka dhënë fund jetës pas një debati me prindërit

  Ngjarja e rend ndodhi në fshatin Verri të Fierit, rreth orës 16.30 të ditës së djeshme.

  Gjergji Tashi u gjet i varur nga familjarët në kasolle, duke bërë që policia të thellohet në hetime për të zbuluar më shumë mbi ngjarjen.

  Fqinjët e familjes Tashi, deklarojnë se familja jetonte në kushte shumë të vështira ekonomike, pasi i ati kishte dalë në kemp, për shkak të problemeve shëndetësore.

  Nga ana e tij i riu donte të linte shkollën dhe të ikte në emigrim, por ky vendim i tij ishte kundërshtuar nga familja.

  Dyshohet se në kushtet e gjendjes së rënduar psikologjike, adoleshenti ka marrë litarin e bagëtive dhe ka varur veten në kasolle

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *