E pickoi peshku hel mues, humb jetën 16-vjeçari

    Një i ri ka nderruar jete pasi u kafshua nga një peshk hel mues në Spanjë. 16-vjeçari u fut në det afër Playa d’Aro në Costa Brava, pa e ditur se çfarë e priste. Ndërkohë prindërit u shqetësuan pasi vunë re mungesën e tij dhe filluan ta kërkonin. Ai u gjet me një plagë të vogël në qafë dhe shenja në fytyrë, të cilat nuk ngjanin me mbytjen e zakonshme.

    Një autopsi ka treguar që një gjëndër peshku është shkaku i vdekjes, por ende po priten rezultatet e një raporti toksikologjie. Disa pushues dhe banorë të zonës kanë deklaruar se kafshimet e peshqve helmues mund të shkaktojnë ënjtje të dhimbshme dhe sulme në zemër ose alergji të rëndë.

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *