Evropa nuk po gjen qetesi nga termetet/Ndihen dy lëkundje tërmeti njëra pas tjetrës, ja magnituda dhe epiqendra

0
170

Dy tërmete kanë veriun e Italisë. Termeti u ndje dhe ne vende te tjera.

Tërmetet kanë qenë të forcës 4 dhe 3.3 ballë. Dhe te dy termet ishin te nje pasnjeshem.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 69 kilometra nga Torino.

Aktualisht nuk raportohet për lëndime në njerëz apo dëme materiale.

Europa apo Ballkani ka pasur lekundje termeti ne disa shtete por fatmiresisht cdo gje ka shkuar mire.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here