Fatos Nano në gjendje të rëndë shëndetësore.

Sipas burimeve për mediat, ish-kryeministri Fatos Nano ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore. Burimeve të afërta me familjen e tij kanë konfirmuar se Nano është nën trajtim mjekësor intensiv.

69-vjeçari është njohur historikisht për konsumin e tepërt të alkoolit dhe dyshohet se vuan nga ceroza në mëlçi.

Rreth një vit më parë pati sërish raportime mbi gjendjen e tij të jo të mirë shëndetësore. U publikuan edhe pamjet e ish-kryeministrit në një karrocë me rrota duke u futur në spital.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *