Flet 20-vjeçarja që lindi fëmijën në tualet: Nuk e dija që isha shtatzënë. Shkova në spital se më dhimbte barku!

20-vjeçe u ankua paraditen e sotme për dhimbje barku. Ajo shkoi në Qendrën Spitalore dhe vetëm pak çaste më vonë lindi në tualet.

Lidhur me aktin ka pasur reagime të ndryshme mes tyre veçohet ajo e Shoqatës së Infermierëve të Shqipërisë.

Në një reagim të dytë sqarues, Shoqata e Infermierëve bën të ditur se 20-vjeçarja ka shtangur të gjithë stafin pasi ka deklaruar se nuk ishte në dijeni të një shtatzënie.

“Pas ngjarjes se ndodhur mbremje e djeshme ne Urgjencen polivalente te QSUT ku nje e re rreth moshes 20 vjeçare e paraqitur me dhimbje barku lind ne tualetin e Urgjences Shoqata e Infermiereve vajti ne Urgjence ku mori informacione te metejshme te nje rasti te rralle te ndodhur ne Shqiperi.

Stafi deklaroj qe vajza sapo eshte paraqitur ne Urgjencen ka deklaruar per dhimbje barku dhe fryrje barku dhe direkt eshte drejtuar per ne tualetin e Urgjencen ku ne pak minuta ajo dhe ka kryer nje lindje ne ambjentet e tualetit.

I gjithe stafi ka mbetur i shtangur kur nena kishte deklaruar qe nuk ishte ne dijeni te nje shtatzanie e cila ka sjell nje reagim te madh ne mes stafit dhe familjareve te vajzes”,-shkruhet në deklaratën e Shoqatës së Infermierëve të Shqipërisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *