Gjyshja 107 vjecare ka festuar 107 vjetorin. Jeton e vetme dhe pse ka 4 femije dhe 8 niper e mbesa

ATHINË- Gjyshja 107 vjecare ka festuar 107 vjetorin e saj dhe kjo dite eshte shume e lumtur per te.

Ajo jeton në qendrën e të moshuarve në Athens Place. Ajo gjithashtu ka katër fëmijë, tetë nipër e mbesa dhe 14 stërnipër.

Ata gjithashtu thanë se asaj i pëlqen të gatuajë dhe të kujdeset per kopshtin. Ajo tregon se ka qen nje grua aktive dhe ushqehesha me kujdes.

Gjate gjithe jetes time nuk jam perkulur kurre por kam qene nje grua e forte dhe plote sfida.

Jeta te kerkon te jeshe e forte dhe te mos dorezohesh. Ndaj jeto e qete sepse cdo gje do te shkoje ne caktimin e Zotit.

Dhe pse ka kater femije dhe tete niper e mbesa 107 vjecarja jeton e vetme tek azili i pleqve.

Gëzuar ditëlindjen, Mami!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *