Habit aktori Rezart Veleshnja ben deklaraten e forte per Bora Zemanin dhe Nuredin Dumani

Aktori i humorit, Rezart Veleshnja, është treguar kritik ndaj shtetit tonë, duke thënë se pushtetarët janë vetëm për t’i bërë keq vendit.

Ai tha me ironi mbrëmjen e sotme në “Why not” se në vendin tonë gjatë këtij muaji emrat më të përmendur kanë qenë, Bora Zemani dhe Nuredin Dumani.

“Shtetarët tanë i kemi vetëm për të ia futur vendit vet. Këta janë të fortë dhe kanë aq lekë sa nuk duhet të guxojmë t’i prekim. Futet Nuredin Dumani, të zhduket shtëpia. Të vrisnin me pagesë, kishin hap dyqan te Pazari i ri. Shqipëria dy emra ka pasur një muaj rrjesht, Bora Zemani dhe Nuredin Dumani.”- tha aktori.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *