Humb jetën në punë shqiptari në Itali (emri)

  Një shqiptar raportohet se humbi jetën ditën e hënë në Itali, gjatë kohës që  ishte duke punuar.

  Ngjarja e rëndë është regjistruar në Genola të rajonit Cuneo në Itali.

  Shqiptari që humbi jetën është Aleksander Thani 63 vjeç, raporton noa.al që ju sjell dhe fotot e të ndjerit.

  Emigranti punonte për llogari të kompanisë së njohur të ndërtimit dhe prodhimit të betonit “Cemental”.

  Thani, me origjinë nga Shkodra, raportohet se paraditen e djeshme, madje sapo nisi punën, është goditur aksidentalisht nga një vinç.

  Ndonëse u dërgua në spital, Thani nuk mundi t’i mbijetojë plagëve.

  Për të lehtësuar hetimin lidhur me ngjarjen, kompania pezulloi procesin e punës.

  Aleksandër Thani ishte i martuar me Elizabetën dhe kishte dy fëmijë, ndërsa jetonte dhe punonte prej shumë vitesh në Itali. /NOA.al

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *