I ndertuan shtepi te re per sevap, shqiptari i pakenaqur: Dua katin e dyte

Themeluesi i crganizates se bamiresise ‘Fundjave ndryshe’, Arber Hajdari, tregoi per punen e palodhur dhe misionin e tij per te ndihmuar njerezit ne nevoje.

I pyetur nese ka patur njerez qe kane mbetur te pakenaqur edhe pasi ‘Fundjave ndryshe’ kishte bere bamiresi per ta, Arbri rrefev nje rast ne qytetin e Fierit.

“Kemi nje rast. Kishim lene diten e inagurimit. ate dite po binte dhe bore. Marrim kryefamiljarin ne telefon, ata nuk e kishin pare shtepine dhe i themi

“Ne kete ore kemi lene (nagurimin e shtepise. keshtu qe mos harro.’’

Ne fillim fare ne po e prisnim familjen tek shtepia. qe ti dorezonim celesat.

Vjen kryefamiljari vetem, femijet dhe bashkeshortja po vinin mbrapa. I thashe “Pse je merzit?”. Reflektonte ajo vete. gjithe ajo shtepi, 100 metra katror.

Edhe tha:“Mire mire duket kshu, po ku jane kto hekrat per te bere katin e dyte ktu?“ – tregon Arbri, nderkohe qe publiku shperthen ne te qeshvra.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *